Hírek

2023. Július 10. 10:47, hétfő | Sport
Forrás: Teraz.sk

Verstappen nyerte a Brit Nagydíjat

A hollandnak ez volt pályafutása 43. győzelme, viszont csak az első Silverstone-ban.

A Red Bull holland pilótája, Max Verstappen nyerte a Brit Nagydíjat, az idei F1-es sorozat tizedik futamát. Zsinórban hatodik, összetettben a nyolcadik diadalával megerősítette a bajnokság abszolút vezető pozícióját, amelyben már 99 pontos előnyre tett szert. A dobogó másik két fokát a brit Lando Norris a McLarennel és Lewis Hamilton a Mercedes-szel foglalták el.

Az év tizedik versenyén sem ért véget a Red Bull győzelmi sorozata - Verstappen nyolc diadalán kívül a másik két versenyt csapattársa, Sergio Perez nyerte. A holland egy plusz pontot is szerzett a silverstone-i leggyorsabb körért.

Norris számára ez a 2. hely a szezon legjobb eredménye, amellyel egyéni legjobbját is megismételte, ugyanis a 2021-es Olasz Nagydíjon már sikerült másodikként célba érnie.

A versenyhétvége 480 ezer nézőt vonzott a silverstone-i pályára, akiknek jó része már a rajt után üvöltött a lelkesedéstől. A 2. helyről induló hazai Norris jól rajtolt, és megelőzte Verstappent. A McLaren csapat sikeres rajtját Piastri is megerősítette, aki Leclerc igyekezete ellenére is megőrizte a 3. helyét az indulás után. Norris egészen az 5. körig vezetett, amikor Verstappen a DRS rendszert kihasználva megelőzte.

A 8. körben Hülkenberg a boxba kényszerült, hogy új első szárnyat kapjon a Perezzel való ütközés után. A 19. körben Leclerc tartotta a 4. helyet Russell előtt, de a boxba kellett mennie kemény keverékekért, és a 12. helyen tért vissza a pályára. A futam felénél Verstappen vezetett, mintegy 5 másodperces előnnyel a McLaren két pilótája, Norris és Piastri előtt. Az első háromból Piastri cserélt kereket először, aki a 30. körben szintén kemény keveréket kapott, és a pályára való visszatérés után a hatodik helyen folytatta a versenyt.

A 33. körben Magnussen motorja meghibásodott, a Haas autója kifüstölt és kisebb lángok is kitörtek belőle. Többen kihasználták a biztonsági autós fázist, és kijöttek kerékcserére. 12 kör után Leclerc lecserélte a kemény keveréket, és közepesre váltott. Hamiltonnak jól jött a biztonsági autó, aki a boxkiállása után a 3. helyre került, Piastri elé. A biztonsági autó hat kör után hagyta el a pályát.

Az újraindítást követően Hamilton 2. helyért való törekvése keltette fel a legnagyobb figyelmet, de Norris sikeresen védekezett. A 44. körben Sainz kellemetlen pillanatokat élt át, amikor Perez, Albon és csapattársa, Leclerc három kanyaron belül megelőzték, és a 7. helyről a 10. helyre esett. Nem sokkal ezután Sainz kétszer is helyet cserélt Gaslyval, de a francia defektet kapott. és a verseny véget ért számára. Verstappen tartotta három másodperces előnyét Norrissal szemben, aki szintén megfelelő távolságot tartott Hamiltontól a verseny végéig.

Az F1-es világbajnoki szezon következő futamát július 23-án, vasárnap rendezik Magyarországon.

Brit Nagydíj (52 kör, 1 kör: 5,891 km, összesen: 306,2 km):

1. Max Verstappen (holland/Red Bull) 1:25:16.938, 2. Lando Norris (brit/McLaren) +3.798, 3. Lewis Hamilton (brit/Mercedes) +6.783, 4 .Oscar Piastri (ausztrál/McLaren) +7.776, 5. George Russell (brit/Mercedes) +11.206, 6. Sergio Perez (mexikói/Red Bull) +12.882, 7. Fernando Alonso (spanyol/Aston Martin) +17.193, 8. Alex Albon (thaiföldi/brit/Williams) +17.878, 9. Charles Leclerc (monacói/Ferrari) +18.689, 10. Carlos Sainz (spanyol/Ferrari) +19.448, 11. Logan Sargeant (USA/Williams) +23.632, 12. Valtteri Bottas (finn/Alfa Romeo) +25.830, 13. Nico Hülkenberg (német/Haas) +26.663, 14. Lance Stroll (kanadai/Aston Martin8) +,27.4 15. Zhou Gyanhou (kínai/Alfa Romeo) +29.820, 16. Yuki Tsunoda (japán/AlphaTauri) +31.225, 17. Nyck De Vries (holland/AlphaTauri) +33.128

Forrás: teraz.sk