2024. május 18, szombat - Erik, Alexandra

Hírek

2023. Április 16. 19:41, vasárnap | Sport
Forrás: Teraz.sk

NBA: A Sacramento Kings győzelemmel koronázta meg a rájátszásba való visszatérését

A sorozatnak derbi-hangulata is van, ugyanis a két észak-kaliforniai csapat először találkozott a rájátszásban.

A címvédő Golden State Warriors 123-126-ra kikapott a Sacramento-tól a 2022/23-as rájátszás első fordulójában. A Kings 17 év után jelent meg a kieséses szakaszban, és azonnal sikerrel nyitottak. A Kingsnél De'Aaron Fox 38 ponttal remekelt, Malik Monk 32 egységgel szállt be a kispadról, Stephen Curry 30 pontja nem volt elég a vendégeknek a győzelemhez.

A sorozatnak derbi-hangulata is van, ugyanis a két észak-kaliforniai csapat először találkozott a rájátszásban. Foxnak hat évet kellett várnia, hogy eljusson a kieséses szakaszba, és rögtön a második helyre került az örökranglistán, csak Luka Dončič szerzett több pontot a playoff-debütjén, szám szerint 42-t. "A csapattársaim folyamatosan megtaláltak, és azt tettem, amit elvártak tőlem . De a kispadunk is pokolian dolgozott, különösen Malik Monk és Trey Lyles. Tudtuk, hogy aktívan kell védekeznünk, de szabálytalanságok nélkül, mert a Warriors a liga legjobban buntetőző csapata" - magyarázta Fox.

Vasárnap hajnalban egyedül a Cleveland nem örülhetett a magasabb kiemelt pozíciónak és a hazai pálya előnyének. A Keleti Konferencia negyedik helyezettje nem volt elég a New York Knicks legyőzéséhez. A New York-i csapatban Jalen Brunson 27 pontot szerzett, ebből 21-et a második félidőben, Donovan Mitchell 38 pontja sem segített a Cavaliers-nek a siker elérésében.

A Knicks mezében fontos szerepet játszott Julius Randle, aki március 29-e óta először tért vissza a pályára bokasérülése után. 19 ponttal és 10 lepattanóval ő volt a győztes alakulat második legjobb pontszerzője, kulcsfontosságú lepattanójával megnyerte a meccset. "Nem is tudom elégszer kifejezni, mennyire fontos volt ez a lepattanó. Hatalmas dolog ez a csapatnak" - dicsérte Tom Thibodeau, a New York-i edző. "Abban a pillanatban minden a győzelemről szólt. De most pokolian fáradt vagyok" – ismerte el Randle.

A Philadelphia játékosai hazai pályán 121:101-re verték a Brooklyn csapatát. Joel Embiid 26 ponttal, James Harden hét sikeres hárompontossal és összesen 23 ponttal és 13 gólpasszal járult hozzá a Philly győzelméhez. Mikal Bridges 30 pontja kevés volt a Brooklynnak.

A Boston magabiztosan verte 112:99-re az Atlantát. A tavalyi döntős a második negyedben eldöntötte a meccset, amelyet 45:25-re nyert meg, félidőben már 30 ponttal vezetett a Celtics (74:44).

NBA – A rájátszás 1. fordulója

Keleti Konferencia – 1. mérkőzések

Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets 121:101 (30:25, 37:33, 26:23, 28:20)

Legtöbb pont: Embiid 26, Harden 23 (13 gólpassz, 7 tripla), Harris 21 - Bridges 30, Johnson 18, Dinwiddie 14.