Hírek

2023. Június 05. 09:41, hétfő | Sport
Forrás: Teraz.sk

NBA: A Miami nyerte a döntő második meccsét

A Denver először kapott ki hazai pályán a rájátszásban. A mérkőzés elejétől jobban alakult a hazaiak számára a meccs, egy ponton már 15 ponttal is vezettek.

A miami kosarasai 111:108-ra megnyerték az NBA-döntő sorozaténak második meccsét a Denver ellen, és 1:1-re kiegyenlítették a sorozatot. A Heat mezében Gabe Vincent 23, Jimmy Butler és Bam Adebayo 21 pontot jegyzett. A szerb Nikola Jokič tündökölt a Nuggets mezében, 41 pontot és 11 lepattanót szerzett.

A Denver először kapott ki hazai pályán a rájátszásban. A mérkőzés elejétől jobban alakult a hazaiak számára a meccs, egy ponton már 15 ponttal is vezettek. A vendégek azonban felzárkóztak, és a negyedik negyedben döntötték el győzelmüket, az utolsó játékrészt 36:25-re nyerték. A döntő kosár Adebayo kezéből született, aki 48,3 másodperccel a vége előtt értékesített két büntetőt.

"A negyedik negyed előtt tudtuk, hogy az út a győzelemhez a jó védekezésen keresztül vezet. Ez volt a legfontosabb számunkra" - idézte Adebayo szavait az AP ügynökség.

A Denvernek a végén volt esélye a döntetlenre, de Jamal Murray elhibázta az utolsó hárompontos próbálkozását. "Jól nézett ki, csak nem esett be" - mondta Murray, aki 18 pontot és 10 gólpasszt jegyzett.

A harmadik meccset csütörtök hajnalban rendezik Miamiban.

NBA-döntő, 2. meccs:

Denver Nuggets - Miami Heat 108:111 (23:26, 34:25, 26:24, 25:36)

Legtöbb pont: Jokič 41 (11 lepattanó), Murray 18 (10 gólpassz), Gordon 12 - Vincent 23, Butler és Adebayo 21-21