Hírek

2023. Április 25. 14:34, kedd | Sport
Forrás: Teraz.sk

NBA: A Miami legyőzte a Milwaukee-t, Butler 56 pontot szerzett

A Los Angeles Lakers hosszabbításban 117-111-re legyőzte a Memphis-t a nyugati konferencia rájátszásának első körében, és már 3:1-re vezeti a sorozatot.

A Miami kosarasai 119:114-re nyertek az NBA rájátszásának 1. fordulójának negyedik meccsén a Milwaukee ellen, és 3:1-re vezetik a sorozatot. A Heat húzóembere Jimmy Butler volt, aki 56 pontot szerzett.

Butler a verseny történetének negyedik legjobb playoff-teljesítményét hozta össze. Csak Michael Jordan (63), Elgin Baylor (61) és Donovan Mitchell (57) szerzett több pontot egy meccsen a rájátszásban. "Ő a liga egyik legokosabb kosarasa" - mondta Butlerről Erik Spoelstra, a Miami edzője. Nem segített a Milwaukee-n Giannis Antetokounmpo visszatérése sem, a görög játékos 26 pontja mellett 10 lepattanót és 13 gólpasszt jegyzett.

A Los Angeles Lakers hosszabbításban 117-111-re legyőzte a Memphis-t a nyugati konferencia rájátszásának első körében, és már 3:1-re vezeti a sorozatot. Drámai volt a párharc, a vendégek közel voltak a győzelemhez, de LeBron James hosszabbításra mentette a meccset, ahol a Lakers már megtörte az ellenfelet. Az LA edzője, Darvin Ham a meccs után így nyilatkozott: "Megmutattuk a mentalitásunkat, nem akartunk veszíteni. Nagyon büszke vagyok arra, ahogy küzdöttünk.

Az NBA rájátszásának 1. fordulója

Keleti konferencia – 4. meccs:

Miami Heat - Milwaukee Bucks 119:114 (28:33, 22:24, 28:32, 41:25)

Legtöbb pont: Butler 56, Adebayo 15, Martin 15 - Lopez 36 (11 lepattanó), Antetokounmpo 26 (10 lepattanó és 13 gólpassz), Holiday 14

/A sorozat állása: 3:1/

Nyugati konferencia – 4. mérkőzés:

Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies 117:111 hu (29:23, 25:29, 27:31, 23:21 - 13:7)

Legtöbb pont: Reaves 23, James 22 (20 lepattanó), Russell 17 - Bane 36, Morant 19, Jackson 14 (14 lepattanó)

Forrás: teraz.sk