Hírek

2023. Május 22. 12:22, hétfő | Sport
Forrás: Teraz.sk

NBA: A Miami és a Denver egy lépésre a döntőtől

A Miaminak esélye van arra, hogy 1999 óta az első olyan klub legyen, amely a konferencia nyolcadik kiemeltjeként bejutott a rájátszás döntőjébe.

A Miami Heat kosárlabdacsapata már csak egy győzelemre van attól, hogy bejusson az NBA döntőjébe. Hétfő hajnalban 128-102-re megnyerték a keleti döntő 3. meccsét a Boston Celtics ellen, és a sorozatban már 3-0-ra vezetnek. Szerda hajnalban esedékes a következő meccs, ahol eldönthetik továbbjutásukat.

Gabe Vincent 29 egységgel lett a legjobb pontszerző a Miami mezében. Kilenc hárompontosból hatot bevágott, ezzel egyéni csúcsot állított be. Duncan Robinson 22 pontot szerzett. Jimmy Butler ezúttal csak 16 pontig jutott. A Miaminak esélye van arra, hogy 1999 óta az első olyan klub legyen, amely a konferencia nyolcadik kiemeltjeként bejutott a rájátszás döntőjébe. 24 évvel ezelőtt a New York Knicks-nek sikerült ez a bravúr.

A Heat játékosai irányították a játékot, a félidőben 15 ponttal, a harmadik negyed után pedig 30 ponttal vezettek. A hazaiak sokkal jobban is dobtak, 35 kísérletből 19 hárompontost értékesítettek. "Jó, érett és professzionális meccset hoztunk. Egyre közelebb vagyunk a célunkhoz, de még meg kell nyernünk a negyedik meccset" - mondta Erik Spoelstra edző, aki a Miamival a hatodik fináléja felé tart.

Az NBA-ben eddig egyetlen csapat sem fordított meg olyan sorozatot, amelyben 0-3-as hátránnyal állt. Eddig még az sem fordult elő, hogy mindkét konferencia döntője a lehető legkevesebb meccsen dőljön el.

Nyugaton a Denver is 3-0-ra vezet a Los Angeles Lakers csapata ellen. Jamal Murray ismét győzelemre vezette a Nuggets csapatát, ugyanis 37 pontot, hét lepattanót és hat gólpasszt jegyzett. Csapattársa, Nikola Jokič 24 pontot szerzett, ebből 15-öt az utolsó negyedben.

A hazaiaknak még Anthony Davis 28 pontja és 18 lepattanója sem volt elég. A Denver nagyon közel van ahhoz, hogy a klub 47 éves történetének első döntőjébe jusson. "Csapatunk sok mindenre képes, de a legfontosabb a hit. Ez egy nagyon fontos tulajdonság. Mindannyian hiszünk abban, hogy sikeresek lehetünk" - mondta Michael Malone, a Denver edzője.

A Lakers is a kiesés küszöbén áll. Az NBA történetében egyetlen klub sem fordított még meg olyan sorozatot, amelyben 0-3-as hátrányban volt. "Nem tudom, mi jár a csapattársaim fejében, de a magam nevében elmondhatom, hogy úgy gondolom, hogy megvan bennünk, ami ahhoz kell, hogy fordítsunk. Most fel kell készülnünk a következő mérkőzésre, és meg kell mutatnunk, mit tudunk. – mondta a négyszeres NBA-bajnok LeBron James.

NBA – Keleti Konferencia döntője – 3. mérkőzés:

Miami Heat - Boston Celtics 128:102 (30:22, 31:24, 32:17, 35:39)

Legtöbb pont: Vincent 29, Robinson 22, Martin 18 - Tatum 14 (10 lepattanó), Brown, Pritchard és Williams 12-12

/A sorozat állása: 3:0/

NBA – Nyugati Konferencia döntője – 3. mérkőzés:

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 108:119 (20:32, 35:26, 27:26, 26:35)

Legtöbb pont: Davis 28 (18 lepattanó), James 23 (12 gólpassz), Reaves-23 - Murray 37, Jokič 24, Caldwell-Pope 17

Forrás: teraz.sk