Hírek

2020. Július 04. 19:59, szombat | Helyi
Forrás: infocsallokoz.sk

DAC-Zsolna összefoglaló (2:0)

A sárga-kékek ma Zsolna csapatát fogadták a MOL Arénában. A Fortuna Liga rájátszásának 4. fordulóján utoljára léptek pályára hazai közönség előtt a DAC futballistái, győzelemmel búcsúztak a szurkolóktól.

Zsolna csapata 4 pontos előnnyel érkezett a dunaszerdahelyiek otthonába a tabella harmadik helyére parancsolva ezzel a DAC csapatát.

Az arénában ebben a szezonban utoljára zengett a Nélküled, a szurkolók Kiripolszky Péterrel együtt énekelték a DAC himnuszát.

A mérkőzés 18.00 órakor kezdődött, a Zsolna csapata végezhette el a kezdőrúgást.
Az első támadást a DAC játékosai indították, de Blackman hiába passzolta a labdát az ellenfél kapuja elé, nem érkezett csapattárs. Az első szögletet is a kék-sárgák harcolták ki, amelyet rögtön meg is ismételhettek, de a lövést Petráš hárítani tudta.

Divković beadása a 6. percben egy hajszállal elkerülte Kalmárt, a DAC csapatkapitányát.

Kalmár első lövése nem találta el a kaput, de a szurkolók hangos tapssal értékelték a próbálkozást.

Remek tempóban indult a mérkőzés, mindkét csapat igyekezett az ellenfél kapujára törni.

Divković szabálytalanul állította meg a zsolnai játékost, amit a játékvezető sárgalappal „díjazott”.

Az első ziccert nem tudta gólra váltani a vendégek csapata sem, Kružliak lábai közt átcsúszott a labda, Ďuriš így a tizenhatos határáról lőhetett – szerencsére nem találta el a kaput.

A DAC játékosai dominálták a mérkőzés első felét, de a zsolnaiak veszélyes ellentámadásokkal válaszoltak.

Nyitókép: dac1904.sk

A 22. percben egy villámtámadást Kalmár próbált fejjel befejezni, de a labda a kapu fölé szállt.

A zsolnai Kurminowski remek passzt kapott, de nem tudta befejezni a kontrát.

Fábry ügyesen lerázta a védőjét és távolról próbálkozott, de a lövését blokkolták. A hazaiak növelték a nyomást a vendégek kapuja előtt, de Divković és Schäfer lövése sem végezte a vendégek kapujában.

A 28. percben ivószünetet rendelt el a játékvezető.

A következő helyzet Ďuriš előtt adódott, aki azonban Sluka ívelését nem tudta a hálóba fejelni.

Pár perc alatt kétszer is veszélyeztetni tudták az ellenfél kapuját a sárga-kékek, a kialakított helyzeteket azonban nem sikerült gólra váltani.

A 38. percben a DAC védői lemaradtak a zsolnai csatárokról, de Gono magasan a kapu fölé küldte a labdát.

A 41. percben Davis ívelt a kapu elé, de Kalmár ismét a kapu mellé fejelt.

Kalmár szép mozdulattal, sarokkal indította Divkovićot, de a játékvezető lest ítélt, ezért a Zsolnához került a labda.

Njie keményen szerzett labdát, miután Iľkot ápolni kellett, és szabadrúgást kapott a vendég gárda. A tervezett egy perces hosszabbításból végül 2 perc lett.

A második félidő elején Blackmant Sharani váltotta a pályán. Divković a tizenhatosról próbálkozott, de a labda a kapu fölé pörgött.

A 48. percben hatalmas hazai helyzet maradt ki, ezúttal a kapufa mentette meg a zsolnai játékosokat. Fábry elvégezte a szabadrúgást, beadása után Sharani fejelt, de nem sikerült begyűrni a labdát.

Sharani keményen ütközött Fazlagićcsal, miután a földön maradt, és ápolni kellett.

Az 56. percben sárgalapot kapott a zsolnai Bernát, aki Njiével lábát kaszálta el.

Balić is próbálkozott, de egy lövése sem találta el a kaput.

GÓL! Sharani, aki csereként állt be, az 58. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat részére. Divković adta a gólpasszt, aki a pálya jobb oldalán hagyta ott a védőjét, és pontosan játszotta meg Sharanit, aki ráfordult a kapura, és ügyesen betalált.

A hazai gólt követően intenzívebben kezdeményez támadást a zsolnai csapat.

A 65. percben Bernát előtt adódik nagy helyzet, de a tizenhatoson belül sem tudja eltalálni a kaput. A támadás Vallotól indult, Ďuriš találta meg az érkező Bernátot, aki végül a kapu mellé lőtt.

Az Arénában 5747 szurkoló követi a mérkőzést.

A 66. percben kettős csere a vendégeknél: Kurminowskit Paur váltja, Falzagićot pedig Mislovič.

A 70. percben ismét helyzet a hazaiak előtt, de Njie és Kalmár sem tudta átverekedni a labdát a zsolnai védőkön.

Bernát a 73. percben veszélyeztette a hazai kaput, de végül beavatkozott Kružliak.

A 75. percben Sharani egy hosszú indítást futott be, de későn passzolt Kalmárnak, akivel nem értették meg egymást, így odalett a gólhelyzet.

A 77. percben kis habozás után, de büntetőt ítél a játékvezető. Schäfer egy remek beadást követően elesett a tizenhatoson belül, de nem véletlenül, Iľko szabálytalankodott ellene.

2:0! Kalmár Zsolt magabiztosan gólra váltja a tizenegyest. Petráš nem találta el az oldalt, balra vetődött, Kalmár pedig bevarrta a jobb alsó sarokba a labdát.

80. percben Šimčák is a pályára lép, Divković távozik a játéktérről.

A sárga-kékek továbbra is támadnak, náluk van többet a labda.

A 83. percben azonban hatalmasat védett Jedlička, Bernát pár méterre állt a DAC kapusától, de nem tudta bekotorni mellette a labdát.

A másik oldalon Balić tökéletes labdát kapott Kalmártól a tizenhatoson belül, de elpuskázta a lehetőséget.

A 90. percben Schäfer szólózik egy nagyon szépet, a kapus azonban résen volt, és hárított.

Fábry az utolsó percben cserél, Mendez is lehetőséget kap Storcktól.

Két percet hosszabbít a játékvezető.

Hármas sípszó, vége a találkozónak. 2:0 a DAC javára, a három pont a sárga-kékeknél landol.

Nagyon jó mérkőzést láthattunk, a DAC játékosai végig uralták a mérkőzést. Rövid passzokkal, gyors kényszerítőkkel jutottak el az ellenfél kapujáig. A védők pedig szervezetten tették a dolgukat.

A DAC tehát a 4 pontos hátrányából 3-at lefaragott, így az utolsó fordulóban dől el, megszerzi-e a dunaszerdahelyi együttes az ezüstérmet.